ANHYDRITOVÉ PODLAHY

Anhydritové podlahy běžně známe také jako lité podlahy nebo také sádrové podlahy. Díky certifikované receptuře tvoří tekutý samonivelační potěr bez prasklin s vysokou pevností a perfektní rovností bez deformací. Anhydtrit tvoří s vodou, pískem a přísadami vysoce tekutou hmotu, která po položení tvrdne tak rychle, že je pochozí po 24-48 hodinách, zatížitelnost po 4-5 dnech. Díky sníženému množství vzduchových bublin a vysoké hustotě je výhodný pro podlahová vytápění, neboť snižuje oproti betonu odpor prostupu tepla a teplo odvádí do vytápěného prostoru rychleji. Obalení topných vedení je homogenní a dokonalé.

HLAVNÍ VÝHODY

  • Ideální pro podlahové vytápění (vysoká průhřevnost a tepelná vodivost).
  • Samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch bez dilatačních spár, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu.
  • Anhydritové podlahy jsou rychle hotové bez nutnosti přípojky elektřiny a vody. Realizace lité podlahy v běžném rodinném domě netrvá ani jeden celý den.
  • Už druhý den po realizaci samonivelačního potěru můžete po podlaze chodit a po čtyřech až pěti dnech podlahu zatížit.
  • Minimální smršťování a kroucení oproti cementovým potěrům.
  • Sádrová podlaha je řazena mezi nehořlavé stavební materiály.
  • Při realizaci je minimální šance na poškození interiéru a rozvodů (materiál je lehký, není nutnost dovážet například trakaři.
  • Po pokládce anhydritové podlahy odpadá zdlouhavý úklid prachu a jiných nečistot.

 

POUŽITÍ

Anhydritové podlahy představují novou generaci podlahových hmot pro vnitřní použití v rodinných domech, bytových domech, ale i v průmyslových prostorách, školách, sportovních halách a kancelářích. Anhydritová podlaha je ideální krycí vrstva pro podlahové topení. Lité podlahy se tak jistě stávají nástupci klasických betonových podlah, a to svými nespornými výhodami.

REALIZACE

Tekutý anhydritový potěr zaručuje po dobu své zpracovatelnosti snadné, hospodárné a velmi rychlé položení, při němž odpadá fyzicky těžká tělesná práce. Tuhnutí neovlivňují nízké ani vysoké teploty a potěr lze aplikovat i v zimním období do -5C°. Po vylití podlahové směsi se místnost musí zabezpečit proti průvanu.

Na celý průběh realizace lité podlahy dohlížejí naši zkušení certifikovaní odborníci.

 

KDY NEJSOU ANHYDRITOVÉ PODLAHY VHODNÉ

Anhydritové podlahy nejsou vhodné do exteriéru a větších provozoven typu prádelny, závodní kuchyně apod. Pokud nejsou upraveny speciálními přísadami, není možné je používat jako pochozí vrstvu.


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

samonivelační

 

 

2728293021

 

 

 

 

2223241612

 

 

 

 

17181920118

 

 

 

 

 

1314156720120101_213515_1483127117

 

 91020161024_141113

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.
int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Kontakt:

E-mail:  ivan.komisar@epicentrumhome.cz


Tel.: 777 561 925


Zvětšit mapu